Dlouhá zpráva o krátkém zimním táboření, v pořadí již třetím.


Nezačalo to dobře. Nejdříve se položily všechny opory týmu a ulehly s chřipkou. Zůstal jsem já s Michalem a Květa s Ivanem. Chtěl jsem být ve dvě doma a ve čtyři na místě, ale nešlo se urvat z práce, pak nebyl kdo by nás odvezl, nebyl jsem ani pořádně sbalen a tak. Pokud se vzpomínám v pět jsme byli s Michalem na tábořišti. Dojeli jme zbaběle, až na místo, autem. Rozdělali jsme oheň a při rozbalení týpka jsme zjistili, že nemáme šňůru na přivázání, ani jehlice, o kolíkách nemluvě. Padla tma a s ní dorazili Květa s Ivanem. Byl jsem v těžkém pokušení hodit si to jen v jehlanech z celt. V tuto chvíli se osvědčil Michal, který nepodlehl a trval na týpku. Delší dobu jsne strávili poměrně neplodnou diskusí, čím svázat tyče. Pak jsem otevřel kufr u auta a tam úplně dole ležela prádelní šňůra, které jsem si nějak nevšiml. Květa něco zamumlala, nějak jsem přeslechl co, vzala šňůru a šla stavět. Stavěli to asi natřikrát. Já jsem na chvíli psychicky odpadl a šel nařezat jehlice. Došlo i na lining, jako šňůru jsme použili provázek ze sušáku na ručníky, zbylého na tábořišti. Nakonec, asi kolem jedenácté jsme leželi v týpku u ohně. S Michalem jsme dali polívčičku, Květa měla cukroví a bylo nám fajn. Mezi řečí jsme Ivana pumpli o tenhle prostor na jeho servru. Tak Ivane dík. Noc byla béžová.
Ráno dojely děcka a Pavel Šimek starší. Pavel začal hned topit a vařit čaj. Chvíli jsme se plácali po louce s lakroskama. Na sněhu a v pohorkách mě to baví nejvíc. Po obídku jsme dali stopovačku, což je na čerstvém sněhu ideální. Škoda, že nevykouklo slunko. K večeři jsme měli objednaný guláš, který nám byl dovezen ve várnici až na zásobovací křižovatku. Byl vynikající, Martino děkujem. Děti odjely, zůstal jen Trhač, přišel se podívat Jiřík i se svým chrochtavým psem. Upili jsme trochu kalvadosu (Trhač ne). A tak jsme to další den zabalili a jeli dom. Po cestě zpátky na chvíli vylezlo i sluníčko. Myslím, že bych tam vydržel až do teď.

Moje hodnocení:
To stavění týpka ve tmě a zimě bylo dost drsný a docela mi chyběla vůle to dokončit. Jinak úplná pohoda. Čelovku jsem si už spravil, příště by si ji měl vzít asi skoro každý, stejně jako rukavice. Doufám, že příště budem v plném počtu.

Další poznámky:
Příště nezapomenout šňůru a jehlice!
Dořešit kolíky, do zmrzlé země nešly zatlouct (lépe nestylově drátěné?) a když fučí, týpko pochoduje. Už zase nemáme skupinové foto!
Sněhu málo, teplotu hlásil Pavel myslím -6°C ráno v Batelově, vítr, námraza a mha.
Děcka v sobotu si pamatuji na Žížu, Marka, Kláru, Zvířátko. Spavci já,
Michal, Květa, Ivan z Pá na So a ze So na Ne ještě Trhač. Termínově to bylo
myslím 28.-30.12.07*