Lezecká stěna 2009


17. ledna jsme se sešli se světluškami a vlčaty na nádraží ve Stojčíně a bylo nás celkem hodně - skoro všichni. Nechyběli ani vedoucí, Jirka, Michal a Zuzka. Pro některé byla cesta do Jindřichova Hradce na lezeckou stěnu premiérou, ale byli mezi námi už ostřílení a zkušení borci. V tělocvičně jsme nejdříve dali krátkou rozcvičku a pak už po skupinkách hurá na stěnu. jak se ukázalo i těm, co tu byli poprvé to šlo docela dobře, třeba Katka a kláreä, ale největší borec byl nakonec Pepa.
Pro ty, co zrovna nelezli bylo připraveno pár her a úkolů, aby se nenudili. Skládání šifer, malé puzzle apod.

O měsíc později jsme vyráželi na Hradce znovu, tentokrát se skauty a skautkami. Pro nás vedoucí to mělo určitou výhodu. Jiřího vystřídal Pája a ve vlaku ho všichni nadšeně vítali. Samozřejmě ale vítezilo, drobné škorpení mezi ním a Michalem. Skauti se nejdříve museli vypořádat s luštěním ših¨fry a pak už se vrhli vstříc lezecké stěně. Tentokrát mohli lézt i vedoucí, protože nás bylo přeci jen méně.
Páje udělal tabulku, vymyslel úseky a mohlo se začít soutěžit. Nejlepšími lezci se stali Pája, Zuzka a Trhač.
A protože je Pája opravdu akční i na vlak jsme šli jinou cestou. Ještě prá drobností, chvilka čekání a vlak nás unášel k domovu. Tak zase někdy.
Zuzka