Výprava na Lísek- světlušky a vlčata


No to se nás zase jednou slezlo jak psů, podotkl by Pavel, který s námi tentokrát nešel, když jsme se všichni sešli u klubovny 29.11. v 8:00. Šla s nám i Zuza, Michal a Jirka. Jellikož nás bylo opravdu hafo (tj. víc než tři :-)), seřadili jsme se do jakežtakež útvaru a vyrazili.Šli jsme rychle, protože vítr na jihlávecké silnici se rovnal málem sněžnejm uragánům. Sice nesněžilo, ale byl docel mráz. Určitě na něj nezapomene Johanka, které Jiří svými nahřívacími sáčky do bot prokázal velké dobrodiní.
Čím blíže jsmebyli vrcholu, tím více sněhu přibývalo. K Lísku jsme se pak prošlapávali hlubokými závějemi. Samozřejmě jsme neopomněli učinit zápis a zkontrolovat vrcholovou knížku.
Co ale jídlo? Na to jsme se všichni už moc těšili. Horší to bylo s nošením dříví na vaření. Za chvíli to bylo k uzoufání. Vysvobozením bylo až cvičné stavění přístřešku z celt, které nám ale stejně na tom sněhu moc nešlo.Pak jirka napnul mezi dva stromy lana, které jsme mohli přelézat. Oběd se nakonec Zuzce a světluškám vydařil. Po obědě jsme si ali ještě pořádnou koulovačku a obalení sněhem jako sněhuláci vyrazili opět do tepla našich domovů.