Výprava za bludnýmí světýlky


Už je to zase ňákej pátek, co jsme nebyli na výpravě a všichni potřebujeme trochu protáhnout naše údy. Dne 15.3. až 16.3. se uskuteční expedice za bludnými světýlky žijícími v okolí Počátek. Mohli bychom vidět několik druhů např: Luminis obludiares, Luminis assassinnus, Lumos pocchatkus. Ti, kdo se nebojí se sejdou před klubovnou v 15:00, zde projednáme plán výpravy a taktiku. S sebou: hodně teplé oblečení, hodně teplý spacák, karimatku ešus, lžíci, 0,5l vody, svačinu a snídani na neděli, hrneček, věci na schůzku, pláštěnku, Tomáš Jůn oříšky, Radek Kyba rozinky, Barča Jelínková oříšky, kdo se nezúčastní, to nahlásí, nebo… Ten kdo se bojí přespat poslouží jako návnada na světýlka a ostatky budou odevzdány rodičům v osm hodin večer na návsi ve Vesci.
Expedici Zdar!!,
Michal
Hlášení o úspěšnosti expedice
V sobotu 15.3. jsme odpoledne vyrazili na výpravu. Šli jsme do Vesce a tam jsme si k večeři uvařili ovesnou kaši . Pak byla bojovka, chodili jsme za světýlkama. Spát jsme šli dlouho večer. Ráno jsme se vrátili zpátky do Počátek.
Bára Jelínková, světluška
Chválím všechny světlušky a vlčata , která se účastnila výpravy včetně přespání. Podmínky byly drsné a i mně byla ráno zima.
Michal