AktualityAktuální zprávy!!! Letní tábor proběhne letos opět ve Strmilově a to ve dnech 1.7.2017 - 15.7.2017.

Přihlášky jsou nyní dostupné i z těchto stránek po kliknutí na odkaz ke stažení. Platby provádějte převodem na účet 242426135/0300 u ERA (ČSOB). Do poznámky napište jméno dítěte. Prosím o sdílení této informace.


Dopis rodičům

Vážení rodiče našich mladších skautských sester a bratrů, v tomto dopise bychom Vás rádi seznámili s několika drobnými organizačními změnami a s nástinem programu na příštích několik měsíců.

1. Zakoupili jsme „služební“ mobil (704 478 477), který by měl sloužit především k rozesílání hromadných SMS s upozorněním na plánovanou akci nebo s doplňující poznámkou atd. Pravidelněji bude používán především u světlušek. První pokus proběhl již minulý týden před jejich výpravou. Za nedostatky, které se vyskytly se omlouváme. Předávání informací mezi vedoucími, dětmi a rodiči bohužel stále z nejrůznějších důvodů vázlo a toto je náš pokus o zlepšení. V řadě případů se určitě znovu uchýlíme k rozesílání „lístečků“(tam, kde bude potřeba informací více), krátké info vždy bude i na našem facebooku (na který, kdo můžete se prosím přihlašte- skupina Sušený tresky, protože je to velmi hbitý a pro nás velmi jednoduchý informační kanál), pokusíme se probudit i naše webové stránky (www.susenytresky.cz), které jsou pro nás trochu těžkopádné, protože nemáme svého webmastera a tlouct to na koleně je obtížnější.

2. Protože jsme od minulého roku samostatným střediskem máme nyní i vlastní účet, na který budou, počínaje poplatkem za letošní tábor, převedeny všechny platby. Číslo účtu je 242426135/0300 u ERA (ČSOB).

3. Proběhne hromadný nákup krojů a drobného vybavení u prodejce Liman Sport (viz. www.limansport.cz). Prověřte si košile, odznáčky, nášivky, šátky, turbánky, nožíky apod. Požadavky posílejte na mail p.kesner@oloffson.cz do konce dubna.

4. Nástin programu (podrobnosti budou postupně doplňovány):
23.4. Zasaď si svůj strom, sraz v 8h před klubovnou, pokud světlušky půjdou s rodiči, tak stačí před 9h namístě, v krojích! Rodiče srdečně zváni. Návrat před obědem.
24.4. Svátek patrona skautů Sv. Jiří oslavíme společným výstupem na Lísek. Sraz v 8h před klubovnou. V krojích! Návrat před obědem.
30.4. Čarodějnice, večerní setkání všech členů, rodičů, příznivců a kamarádů. Občerstvení bude zajištěno jen v omezené míře. Oheň, zázemí, kámen na grilování, volná zábava.
7.5. Svojsíkův závod- holky
21.5. Den přírody- kluci
4.6. brigáda na tábořišti v Malém Jeníkově, především tatínci, prosím o maximální účast, kluci a vedoucí totéž v prodloužené verzi 3.-5.6. první dva týdny v červenci tábor v Malém Jeníkově, podrobnější informace již brzy.
Případné dotazy zodpovíme, ideálně osobně na čarodějnicích nebo na stromech.

Za „Sušený tresky“ Pavel Kešner vůdce střediska

8.10. 2011 Pokorný výstup na Javořici s těmi nejmenšími - vlčaty a světluškami
Fotografie z této vskutku náročné výpravy, která prověřila i nejprověřenější... fotogalerie na Rajče.cz